دبیر کل اتاق تهران: حجم مبادلات تجاری ایران و ترکیه به 30 میلیارد دلار افزایش می یابد

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،دبیر کل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران حجم روابط تجاری بین ایران و ترکیه را حدود 15 میلیارد دلار برشمرد و گفت: بر اساس هدف گذاری های انجام شده حجم تجاری میان دو کشور تا سال 2020 به دو برابر یعنی به 30 میلیارد دلار خواهد رسید
ابرهیم بهادرانی روز شنبه در نشست فعالان اقتصادی ایران با هیات تجاری از مجمع صادرکنندگان ترکیه با تشریح راه های تحقق این هدف اظهار داشت: انجام کارهای زیربنایی و رفع موانع سرمایه گذاری و اقدامات مشترک از جمله اقداماتی است که می تواند طرفین را برای دستیابی به اهداف مورد نظر روابط تجاری کمک کند.
وی با بیان اینکه رفع موانع گمرکی و برقراری روابط بانکی و حل مشکلات نقل و انتقالات پول بین دو کشور نقش بسزایی در گسترش روابط تجاری تهران و آنکارا دارد، گفت: تعرفه های ترجیحی که مورد نظر دو کشور است باید هر چه سریعتر برقرار شود.
بهادرانی سپس اظهار امیدواری کرد تا مجالس دو کشور که مسئول برقراری تعرفه های ترجیحی هستند، این تعرفه ها را به تصویب برسانند تا تجار ایران و ترکیه به راحتی به فعالیت بپردازند.
دبیر کل اتاق تهران همچنین تصریح کرد: علاوه بر کارهای زیربنایی، باید یکسری فعالیت های توسعه برای گسترش حجم روابط تجاری ایران و ترکیه صورت گیرد که از آن جمله می توان به تسهیل ترانزیت بین دو کشور اشاره کرد.
به گفته وی، گسترش بازارچه های مرزی، ایجاد شهرک های صنعتی بین دو کشور، برگزاری همایش ها و نمایشگاه های عمومی و تخصصی از دیگر اقداماتی است که ایران و ترکیه برای افزایش حجم مبادلات تجاری و اقتصادی خود باید انجام دهند.
بهادرانی سپس با اشاره به اهمیت نقش بخش خصوصی در رسیدن به اهداف تعیین شده در روابط تجاری و اقتصادی دو کشور، گفت: در این راستا هیات های زیادی بین اتاق بازرگانی تهران و ترکیه مبادله شده است.
دبیر کل اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر اینکه مجمع صادرکنندگان ترکیه نقش بسزایی در گسترش ارتباطات تجاری و اقتصادی تهران و آنکارا دارد، اظهار امیدواری کرد که تجار و بازرگانانی ایرانی در این نشست مذاکرات مثبت و سازنده ای با طرف های ترک داشته باشند.
نشست هیات تجاری از مجمع صادرکنندگان ترکیه و تجار و بازرگانان ایرانی روز جاری در اتاق بازرگانی تهران برگزار شد.
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۳۴
وب سایت سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران |

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


لینک ها

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
نقشه صفحه اصلی