سفیر لهستان در تهران: شرکت های تجاری معتبر لهستانی با ایران همکاری می کنند

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،سفیر لهستان در تهران گفت: شرکت های فعال و مهم لهستان که در روند توسعه اقتصادی این کشور موثر بودند آمادگی دارند تا همکاری خود را با ایران گسترش بدهند.
ژولیوش یاسنک گویووˈ روز شنبه در دیدار اعضای هیات تجاری لهستان با استاندار تهران که در محل استانداری تهران انجام شد، اظهار کرد: اعضای این هیات تجاری از شرکت های معتبری هستند که 10درصد درآمد لهستان را تامین می کنند.

وی با اشاره به تبعات مثبت انقلاب 25 سال پیش لهستان گفت: پس از انقلاب، لهستان به کشوری آزاد تبدیل شد که در سایه این آزادی پیشرفت اقتصادی این کشور سرعت خوبی گرفت.
یاسنک گویوو اظهار امیدواری کرد: دیدار اعضای هیات بازرگانی لهستان از ایران نتایج خوبی برای دو طرف باشد.
در ادامه این دیدار معاون فرماندار منطقه ویلکوپولسکیه لهستان هدف از این دیدار را پیشرفت تجاری بین دوکشور ایران و لهستان ذکر کرد و گفت: تجاری که امروز به تهران آمده اند علاقمند هستند ارتباط تجاری خود با ایران را گسترش داده و همکاری های زیادی داشته باشند.
ˈماتوش کلمنسکیˈ جمعیت منطقه ویلکوپولسکیه را 500 هزار نفر و مساحت آن را 30هزار کیلومتر مربع عنوان کرد و افزود: این منطقه هم از نظر کشاورزی و هم از نظر صنعتی رشد زیادی داشته است.
وی گفت: بهترین پیشرفت کشاورزی لهستان در این منطقه بوده که تولید گوشت و میوه در آن رونق بسیاری دارد.
کلمنسکی درصد بیکاری در منطقه ویلکوپولسکیه را کمتر از 10درصد ذکر کرد و افزود: شرکت های کوچک و متوسط زیادی در این منطقه به فعالیت مشغول می باشند.
وی پتانسل صنعتی این منطقه را بسیار بالا ذکر کرد و بیان داشت: کارخانه هایی در این منطقه فعال هستند که بیش از یکصد سال سابقه دارند.
کلمنسکی در ادامه اظهار امیدواری کرد: زمینه های همکاری بین ایران و لهستان بزودی افزایش یابد.
هیات تجاری استان ویلکو پولسکیه لهستان به مرکزیت شهر پزنان، امروز دیداری با استاندار تهران داشت.
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۴۳
وب سایت سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران |

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


لینک ها

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
نقشه صفحه اصلی