معاون وزیر اقتصاد عنوان کرد: وفاق اقتصاددانان راهکاری برای حل مشکلات اقتصادی/ پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: شیراز همچنان یکی از مراکز نخبه‌پروری کشور محسوب می‌شود

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از ایسنا، شاپور محمدی در دوازدهمین همایش ملی حسابداران ایران در شیراز گفت: یکی از نخبه‌های پرورش یافته در شیراز پرفسور پسران است که یکی از کاندیداهای دریافت نوبل اقتصاد محسوب می‌شود.
وی یکی از مباحث مهم طرح شده در مسیر حل مشکلات اقتصادی جامعه را ایجاد وفاق ملی اقتصاددانان برشمرد و گفت: این همایش و همایش‌هایی نظیر این، از جمله مواردی است که می‌تواند وفاق و همدلی را بین صاحب‌نظران اقتصادی در حوزه‌های مختلف تقویت کند.
معاون اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی با یادآوری اینکه دولت با تلاش فراوان موفق به مهار تورم 45 درصدی و کاهش آن تا حدود 34 درصد شد، گفت: این یک بخش از حماسه اقتصادی بود و به تبع تثبیت محیط کلان اقتصادی، مبحث تورم و حمایت از تولید هم مباحث دیگر در این موضوع است.
وی با بیان اینکه دولت در این زمینه تلاش‌هایی را انجام داده و موفقیت‌هایی را کسب کرده است، گفت: برای اجرایی شدن بخش‌هایی از حماسه اقتصادی که سال گذشته محقق نشد، باید سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری توسط بخش‌های مختلف به‌جد پیگیری شود.
محمدی جامعه‌ حسابداران و حسابرسان را از جمله ظرفیت‌های بسیار مهم در مباحث اقتصادی برشمرد و تاکید کرد: امروز تعداد فارغ‌التحصیلان دوره دکتری حسابداری در مقایسه با سایر کشورها در کشور کم است. 

وی با اشاره به نقش حسابداری در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، گفت: یکی از مباحثی که نقش حسابداری در آن به‌خوبی مشخص می‌شود، موضوع مبادلات تهاتری است که در زمان بروز فشارهای اقتصادی و محدودیت‌های انتقال پول، مد نظر دولت‌ها قرار می‌گیرد.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۵۵
وب سایت وزارت امور اقتصادی و دارایی |

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


لینک ها

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
نقشه صفحه اصلی